Loading Events

Event Category

Day

Time

Find Events

Event Views Navigation

Events for February 2018 › Yoga

Calendar Month Navigation

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28

9:30 am: Slow Flow – Danae

4:00 pm: Vinyasa – Ben

29

6:00 pm: Slow Flow – Sue

7:30 pm: Power – JoAnneh

30

6:15 am: Vinyasa – Doris

12:00 pm: Vinyasa – Edwina

6:00 pm: Vinyasa – Nadia

31

12:00 pm: Vinyasa Flow – JoAnneh

6:00 pm: Power – Yelena

7:30 pm: Vinyasa – Ben

1

6:15 am: Vinyasa – Doris

12:00 pm: Core Yoga – Maureen

6:00 pm: Power – JoAnneh

7:30 pm: Yin – Maureen

2

6:00 pm: Vinyasa – Edwina

7:30 pm: Vinyasa Flow – Ben

3

8:30 am: Vinyasa – Kendra ***SUB MAUREEN***

10:45 am: Foundations – Edwina

4:00 pm: Vinyasa – Nadia ***SUB WAYNE***

4

9:30 am: Slow Flow – Danae

4:00 pm: Vinyasa – Ben

5

6:00 pm: Slow Flow – Sue

7:30 pm: Power – JoAnneh

6

6:15 am: Vinyasa – Doris – ***Cancelled***

12:00 pm: Vinyasa – Edwina

6:00 pm: Vinyasa – Nadia ***SUB YELENA***

7

12:00 pm: Vinyasa Flow – JoAnneh

6:00 pm: Power – Yelena

7:30 pm: Vinyasa – Ben

8

6:15 am: Vinyasa – Doris – Sub ***Danae***

12:00 pm: Core Yoga – Maureen

6:00 pm: Power – JoAnneh

7:30 pm: Yin – Maureen

9

6:00 pm: Vinyasa – Edwina

7:30 pm: Vinyasa Flow – Ben

10

10:00 am: Friction Series @ PG Belmont!

8:30 am: Vinyasa – Kendra

10:45 am: Foundations – Edwina

4:00 pm: CANCELLED – Vinyasa – Nadia

11

9:30 am: Slow Flow – Danae

4:00 pm: Vinyasa – Ben

12

6:00 pm: Slow Flow – Sue

7:30 pm: Power – JoAnneh

13

6:15 am: Vinyasa – Doris — **Cancelled**

12:00 pm: Vinyasa – Edwina

6:00 pm: Vinyasa – Nadia

14

12:00 pm: Vinyasa Flow – JoAnneh

6:00 pm: Power – Yelena

7:30 pm: Vinyasa – Ben

15

6:15 am: Vinyasa — Doris — Sub **Yelena**

12:00 pm: Core Yoga – Maureen

6:00 pm: Power – JoAnneh

7:30 pm: Yin – Maureen

16

6:00 pm: Vinyasa – Edwina

7:30 pm: Vinyasa Flow – Ben

17

8:30 am: Vinyasa – Kendra

10:45 am: Foundations – Edwina

4:00 pm: Vinyasa – Nadia ***SUB WAYNE***

18

9:30 am: Slow Flow – Danae

4:00 pm: Vinyasa – Ben

19

6:00 pm: Slow Flow – Sue

7:30 pm: Power – JoAnneh

20

6:15 am: Vinyasa – Doris ***SUB DANAE***

12:00 pm: Vinyasa – Edwina

6:00 pm: Vinyasa – Nadia ***SUB YELENA***

21

12:00 pm: Vinyasa Flow – JoAnneh

6:00 pm: Power – Yelena

7:30 pm: Vinyasa – Ben

22

6:15 am: Vinyasa – Doris ***SUB DANAE***

12:00 pm: Core Yoga – Maureen – Sub ***Adrienne***

6:00 pm: Power – JoAnneh

7:30 pm: Yin – Maureen – Sub ***Yelena***

23

6:00 pm: Vinyasa – Edwina

7:30 pm: Vinyasa Flow – Ben

24

8:30 am: Vinyasa – Kendra ***SUB ADRIENNE***

10:00 am: Youth Climbing League

10:45 am: Foundations – Edwina. ***SUB ADRIENNE***

4:00 pm: Vinyasa – Nadia ***SUB YELENA***

25

9:30 am: Slow Flow – Danae

4:00 pm: Vinyasa – Ben

6:00 pm: Member Appreciation Night – Mini Games Edition!

26

6:00 pm: Slow Flow – Sue

7:30 pm: Power – JoAnneh

27

6:15 am: Vinyasa – Doris

12:00 pm: Vinyasa – Edwina

6:00 pm: Vinyasa – Nadia

28

12:00 pm: Vinyasa Flow – JoAnneh

6:00 pm: Power – Yelena

7:30 pm: Vinyasa – Ben

1

6:15 am: Vinyasa – Doris

12:00 pm: Core Yoga – Maureen

6:00 pm: Power – JoAnneh

7:30 pm: Yin – Maureen

2

6:00 pm: Vinyasa – Edwina

7:30 pm: Vinyasa Flow – Ben

3

8:30 am: Vinyasa – Kendra ***SUB MAUREEN***

10:45 am: Foundations – Edwina

4:00 pm: Vinyasa – Nadia

+ Export Events
https://planetgranite.com/bl/calendar/?ical=1